hoblina logo


H-screen - exteriérové tienenie určené pre okná smartwin.


Slnečné lúče Vás v zime dokážu príjemne ohriať ale v lete sa pred nimi radi schováte v tieni.

Rovnaký princíp platí aj vo Vašom dome. V zime Vám slnečné lúče dokážu ohriať Váš interiér, ale v lete ho musíte pred nimi chrániť. Inak budete musieť zniesť nekomfortné vysoké teploty aj u Vás doma, alebo používať nákladne chladenie klimatizáciou.

Jediné spoľahlivé riešenie je použitie exteriérového tienenia. To vám slnečnú energiu zastaví ešte pred tým ako Vám vstúpi do interiéru.

H-screen je exteriérové tienenie, ktoré používa na zabránenie prestupu slnečnej energie špeciálnu perforovanú textíliu. Táto je vedená v bočných vodítkach a navíja sa do boxu nad oknom. Bočné vodítka sú v prevedení so zámkami, ktoré bránia prestupu hmyzu cez tienenie a preto, ak máte spustený H-screen až na úplný spodok, tak Vám môže slúžiť aj ako sieť proti hmyzu.

Cez H-screen máte cez deň aj v zatienenom stave nerušenú možnosť pozorovania vonkajšku. Tienenie H-screen má veľkú odolnosť voči vetru a poveternostným podmienkam a tak sa nemusíte obávať nadmerného hluku pri veternom počasí. Prirodzenou vlastnosťou tohto typu tienenia je aj to, že keď sa večer zmenia svetelné podmienky a vnútri máte zasvietené svetlá, tak je z tmy vidieť dovnútra. Preto je často potrebná kombinácia s interiérovými prvkami na dosiahnutie súkromia.

Tienenie H-screen je pripravené na použitie s oknom smartwin. To pre Vás znamená, že Vy sa po objednaní týchto okien s týmto tienením nemusíte starať o koordináciu postupu rôznych firiem, ale my Vám dodáme okna s tienením, ktoré budú tvoriť jeden kompaktný celok. Zároveň je všetko pripravené tak, aby sa mohli fasádnici jednoducho napojiť ku oknu s tienením a vyhnete sa tým možným chybám, ktoré vznikajú pri realizácii.

Na výber máte z viacerých farebných prevedení tieniacej látky. Základ tieniacej látky sú sklenené vlákna, ktoré sú obalené plastom. Toto prevedenie dávaju screenu veľmi vysokú životnosť.

Samozrejmosťou pri tejto kombinácii okien s týmto tienením je aj riešenie tepelných mostov a to pri oknách smartwin dokonca tak aby boli vhodné pre použitie v pasívnych domoch.

Ak má exteriérové tienenie plniť svojú funkciu, musí byť ovládanie úplne jednoduché a ešte lepšie je ak je možné opakujúce sa úkony jednoducho automatizovať. Preto Vám H-screen dodáme iba v motorickom prevedení.

Motorické prevedenia si môžte vybrať:
  • motory s káblovým ovládaním - odporúčame použiť pri inteligentnej elektroinštalácii, kde Vám táto inštalácia umožní automatizovať toto tienenie.
  • motory s bezdrôtovým ovládaním io-homecontrol - odporúčame použiť v prípade, že chcete spraviť čo najjednoduchšiu elektroinštaláciu ale chcete pritom využívať maximálne pohodlie, ktoré vám môže tienenie priniesť.